Динаміка розвитку сільськогосподарського виробництва і економічні тенденції господарювання у аграрному секторі дозволили Державному навчальному закладу «Іркліївський професійний аграрний ліцей» та Черкаському державному бізнес-коледжу втілити у життя проект поєднання науково-теоретичних знань і професійних практичних вмінь у масштабах співпраці, а у подальшому і об’єднанні закладу професійної освіти і закладу фахової перед вищої освіти. Цей пілотний і унікальний для України проект співпраці вже зараз дає свої перші плоди.
У рамках співпраці кафедрою економіки, підприємництва та маркетингу Черкаським державним бізнес-коледжем було проведено детальний науковий аналіз ґрунту земельної ділянки Іркліївського професійного аграрного ліцею та за результатами якого було обрано культуру, яка найкраще підходить для даного типу ґрунтів, а також необхідний склад та обсяг добрив для її найпродуктивнішого зростання. На основі цих даних кафедрою економіки Черкаського державного бізнес-коледжу було розроблено детальний бізнес-план, який враховував всі тонкощі сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур з урахуванням економічного обґрунтування ефективності використання ґрунтів. Теоретичну основу цього плану було обговорено з викладачами і майстрами виробничого навчання сільськогосподарського напрямку Іркліївського професійного аграрного ліцею, які мають значний досвід обробітку землі та проведенні сільськогосподарських робіт. Таким чином відбулося поєднання теорії і практики, а саме інтелектуального продукту науково-педагогічних працівників Черкаського державного бізнес коледжу та навичок досвідчених аграріїв Іркліївського професійного аграрного ліцею.
Сьогодні було втілено у життя перший етап плану, який собою являв посівні роботи. Спільними коштами та зусиллями два заклади засіяли поле сортовою та ліцензованою соєю, яка на основі аналізів найбільше підходить для даних ґрунтів і на основі економічних розрахунків має принести найбільший прибуток.
Даний захід відвідав начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації і депутат обласної ради від Золотоніського району Валерій Вікторович Данилевський, який влучно зауважив: «…Теорія без практики безрука, а практика без теорії сліпа. І тому аграрне майбутнє за поєднанням економічної теорії науковців і фахівців-аграріїв на землі стане основою успішного господарювання у аграрному секторі, а також сформує кадри для розбудови сільськогосподарських підприємств України. А поєднання цих двох закладів відкриє для здобувачів освіти нові горизонти і можливості».