Про ліцей

 

ІСТОРИЧНІ ВІХИ СТАНОВЛЕННЯ ЛІЦЕЮ

В мальовничій широкій долині річки Ірклій та на горі, понад крутими схилами, створюючи краєвид неповторної краси, розкинулось село Іркліїв – одне з старовинних поселень лівобережжя Середньої Наддніпрянщини. Ось тут згідно наказу Черкаського обласного управління профтехосвіти № 80 від 14 вересня 1966р. і було створене училище. Навчально-матеріальна база, кадри викладачів і майстрів в.н. утворювались і формувались ще з 1963 р. в Гельмязівському СПТУ №17 Золотоніського району, яке було в 1966 р. ліквідоване і переведено в с. Іркліїв Чорнобаївського району.Училище стало називатися Іркліївське СПТУ № 19. В с. Іркліїв училище розмістилося на території і в приміщеннях бувшої школи-інтернату. Переїхавшим працівникам з Гельмязева довелося наполегливо і старанно працювати, щоб в найкоротший строк переобладнати та пристосувати всі приміщення під навчальні кабінети, оснастити їх навчальним приладдям, обладнати тракторну лабораторію, майстерню, розмістити техніку, навчальне обладнання, господарський інвентар, тощо. Напружено довелося попрацювати на новому місці Кошовому В.Н, Кочерзі М.П, Меленному В.М, Свищу В.Н, Борбітьку І.О,Жаглу М.В, Бурікову В.М, а також новоприйнятим майстрам виробничого навчання, викладачам. Першим директором училища було призначено досвідченого вчителя з довоєнним педстажем, кавалера ордена”Знак Пошани” Пархоменка Луку Радіоновича. Активно і наполегливо працювали зам. директора по навчально-виховній роботі Бабич В.А, завгосп училища Чепинога М.Ф, викладачі Андрущенко М.К, Ткаченко М.А, майстри в.н. Валетенко І.М, Німченко І.І,Чучукало М.О та інші. Внаслідок самовідданої праці всього колективу вже з 1 жовтня 1966р. розпочалися заняття. В училище було прийнято 300 учнів.

За роки існування навчального закладу підготовлено більш як 10000 кваліфікованих робітників з професій: тракторист-машиніст сільськогос-подарського виробництва; слюсар з ремонту с.г. машин та устаткування; водій автотранспортних засобів категорії”С”, обліковець, конторський працівник, кухар;кондитер.

Педагогічний колектив налічує 35 педагогічних працівників.

1.09.2003р. навчальний заклад реорганізовано в професійний аграрний ліцей.

З 21.06.2010р. згідно наказу №610 МОНУ Іркліївський професійний аграрний ліцей перейменовано в державний навчальний заклад "Іркліївський професійний аграрний ліцей".

КЕРІВНИКИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЗА РОКИ ЙОГО ІСНУВАННЯ

 
ПАРХОМЕНКО ЛУКА РАДІОНОВИЧ (1966р.-1969р.)

 
ЧЕПИНОГА МИХАЙЛО ЛОГВИНОВИЧ (1969р.-1973р.)

ДАВИДКОВ ОЛЕКСІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (1973р.-1975р.)

ПАНАСЕНКО ЮРІЙ ІВАНОВИЧ (1975р.-1980р.)

 

ЛАЗОРЕНКО ІВАН ІВАНОВИЧ (1980р.-1999р.)

БРЕУС ВОЛОДИМИР СВИРИДОВИЧ (1999р.-2001р.)

 

ТИМОШЕНКО МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ (2001р.-2015р.)

 

ТЕХНІЧНЕ ТА КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

В навчальному закладі нараховується:

  • 8 кабінетів по профтехциклу;
  • 6 кабінетів по загальноосвітній підготовці;
  • 4 лабораторії:
  • трактори і автомобілі;
  • сільськогосподарські машини;
  • кулінарія;
  • технологія приготування їжі;
  • слюсарна майстерня;
  • пункт технічного обслуговування і ремонту машин;
  • автотрактородром;
  • Машинно-тракторний парк налічує 50 одиниць сільськогосподарської техніки, із них:
  • тракторів - 10
  • автомобілів - 5
  • комбайнів - 2
  • сільськогосподарські машини – 20

 

 

В ліцеї працюють 35 педпрацівників, в тому числі:

  • 8 викладачів;
  • 15 майстрів виробничого навчання;

серед них:

  • має звання «старший викладач» - 2;
  • має звання «вчитель-методист» - 1;
  • вища категорія - 4;
  • перша категорія - 5;

Кількість учнів - 260 осіб.

За роки існування навчального закладу підготовлено більш як 10000 кваліфікованих робітників для агропромислового комплексу.

ГУРТКИ   

ГУРТОК ПО КАРВІНГУ

Карвінг - англ. (. Від кривої, що означає різати; лат крива - крива) - різьблення або викривлення «різьблена робота», «різьблений орнамент». Карвінгом називають різьблення по дереву, льоду, каменям, овочам, а також стиль катання на гірських лижах і сноуборді і навіть спосіб довготривалої хімічної укладання волосся.

Карвінг в кулінарії - це фігурне різання по овочах і фруктах, яку зараз широко використовують кухарі найрізноманітніших ресторанів.Кулінарний карвінг по своїй суті - примітивна форма мистецтва скульптури або гравіювання по поверхні прикрашають стіл недовготривалих кухарських виробів з фруктів і овочів.

В ліцеї працює гурток по карвінгу. Гурток розвиває в учнів естетичний навик, що знадобиться при оформлені страв, привчає до краси, гармонії, розуміння природи, поєднання продуктів та кольорової гами. Даний гурток відвідують учні І-ІІІ курсів з професії "Кухар;Кондитер", проводиться 2 рази в тиждень у позаурочний час 1 год. Учні залюбки відвідують гурток карвінгу. Дані заняття проводяться згідно плану роботи гуртка і включає такі теми: 

  1. Карвінг у кулінарії
  2. Прості приклади декоративної вирізки овочів і фруктів
  3. Різноманітні композиції із овочів
  4. Різноманітні композиції із фруктів
  5. Фантазії із цитрусових
  6. Виготовлення різноманітних видів квітів із фруктів і овочів
  7. Виготовлення різноманітних фігурок тварин із фруктів і овочів
  8. Оволодіння навиків прикрашання тарілок
  9. Оволодіння навиків оформлення композицій для дитячих свят
  10. Оволодіння навиків оформлення композицій для фуршетів, банкетів

Знання, вміння, практичні навики, які учні здобули на заняттях застосовують на різноманітних виставках, конкурсах і навіть в повсякденному житті, адже естетично оформлена страва привертає увагу покупця, спонукає кращому травлені, та й взагалі додає приємних ноток у настрій людини.

   

 

В Іркліївському професійному аграрному ліцеї працює драматичний гурток та вокальний ансамбль естрадної пісні. В ньому беруть участь 150 майбутніх механізаторів, кондитерів та обліковців.

Разом з учнями плануємо роботу гуртків художньої самодіяльності, складаємо сценарії, проводимо конкурси, КВК, тематичні вечори, брейн-ринги.

   

 НАШІ ДОСЯГНЕНЯ

2005р. – Каверзін Олександр

III місце з професії “Водій автотранспортних засобів категорії “С”

2008р. – Подолянець Євген

III місце з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

2009р. – Сухенко Олександр

I місце з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

2009р. – Сухенко Олександр

VI місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

2010р. – Безуглий Володимир

IV місце з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

2011р. – Біленко Андрій

IІ місце з професії “Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткувань

2013р. – Бондар Іван

I місце у  II етапі обласного конкурсі фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

XIII місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Тракторист–машиніст сільськогосподарського виробництва

 

 

on 20 лютого 2018
Перегляди: 3464