Щороку восени відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора Літописця. Цьогоріч він вперше проходить в іншу дату — 27 жовтня, тому і святкування Тижня української мови та писемності у Державному навчальному закладі «Іркліївський професійний аграрний ліцей» відбулося з 27 жовтня по 02 листопада.
Мова є серцем українського народу, тим фундаментом, який забезпечує відчуття себе частиною суспільства України, її історії та культури. Ми несемо величезну особисту відповідальність перед минулим, сьогоденням та майбутнім за підтримку рідної мови, її вивчення, використання, розвиток та популяризацію, демонстрацію її багатства та чарівності, як однієї із найкрасивіших та мелодійніших мов світу.
27.10.23
Радіодиктант національної єдності
Урочисте відкриття Тижня почалося з написання Радіодиктанту національної єдності, який вкотре об’єднав всих свідомих українців та українок. Цього року Радіодиктант називався “Дороги України”. Авторкою тексту Радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав актор, театральний режисер – Олексій Гнатковський. Здобувачі освіти та викладачі писали диктант не для перевірки чи зрізу знань, а для того щоб відчути себе єдиним цілісним українським народом.
30.10.23
Екскурсія « Традиції і культура нашого народу»
Для кожного з нас найсвятіші та найтепліші спогади пов'язані з батьківським домом, рідною хатою, звичаями та обрядами наших бабусь та дідусів.
Наша культура, духовність, добробут, щира гостинність - це дзеркало справжньої української душі. Наша Світлиця, де зберігається багатий матеріал народознавства, і була створена, щоб всі охочі могли зазирнути до цього дзеркала і згадати свій рідний дім з його теплом.
Активні учасники літературного гуртка «Дивослово» відвідали наш музей Хліба та Світлицю.
Тут вони змогли побачити речі домашнього вжитку українців, уявили їх побут, познайомилися з життям української сім’ї. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу.
31.10.23
Мовознавча година « Звучи, рідна мово!»
Український правопис не змінювався з 1989 року, а скільки всього з тих пір відбулося! Але ж мова живе, з’являються нові слова, нові моделі слів, тому і словники повинні реагувати на все це швидше.
Завдяки розвивальним перервам «Новий правопис» здобувачі освіти звернули увагу на безліч змін у давно відомих їм слів.
Цього ж дня, здобувачі освіти ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей» взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської і студентської молоді імені Т. Шевченка.
01.11.23
Літературні читання « І рідне слово забринить…»
Сьогодні здобувачі освіти першого курсу мали щасливу нагоду познайомитися з витоками українського літераторства. Як же народжуються поетичні шедеври, чи є для цього якісь секрети поетичної майстерності, і що ж являє собою світ сучасної поезії? Відповідь на ці питання ми почули з уст Валентини Миколаївни Зеніч – майстра виробничого навчання нашого ліцею, для якої написання поезій – спосіб виразити свої думки та почуття. Вона провела для учнів поетичну зустріч, на якій звучала її поезія, щирі розповіді та спогади. Щирість, постійний рух та пошук зустрічей, віддача – це те, без чого не може жоден поет і здобувачі освіти в цьому переконались.
02.11.23
Книжкова виставка ««Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи»
Не менш цікавим виявились читання поезій та уривків творів на годині рідної мови у бібліотеці. Учасники літературного кола зачитували Т.Шевченка, І.Франка, М.Старицького, сучасних поетів.
Плекаймо, бережімо та збагачуймо нашу рідну мову, бо вона є цінним скарбом, який ідентифікує та згуртовує український народ, через кожного з нас пов’язує прийдешні покоління із прадавнім корінням наших прабатьків та прадідів.
Підбиваючи підсумки можна сказати, що тиждень пройшов захоплююче, цікаво та плідно. Здобувачі освіти брали активну участь у проведенні мовознавчих конкурсів, ігор, творчих перерв. На уроках переглядали цікаві презентації, слухали інформаційні досьє про історію української мови, цікаві факти та уявно мандрували Україною на уроках-медіаподорожах. А також, в рамках Тижня української мови та писемності здобувачі освіти та педагогічні працівники ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей» долучились до флешмобу #ЧИТАЙUA.
Хочеться подякувати усім, хто брав активну участь у реалізації Тижня української мови та писемності та створенні цікавих заходів.
До нових зустрічей!