ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ 2019

Мандруємо сторінками щоденника Тижня української писемности і мови всі разом

         8 листопада 2019 року

         Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що присвячена Дню української писемности та мови. До неї приєдналися палкі шанувальники українського слова Державного навчального закладу «Іркліївський професійний аграрний ліцей».

         Адже радіодиктант єднає всіх нас навколо мови, та й просто цікаво перевірити наскільки добре знаємо ми мову, тим паче, що в текст внесено кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

         Перевірмо себе і підтримаймо українську мову!

 

         9 листопада 2019 року – свято вихідного дня

         Ці слова Т.Г. Шевченка воістину пророчі. Саме 9 листопада, в День української писемности і мови, серце кожного українця оживає. Ми відчуваємо особливий стан душі та сплеск патріотизму, повертаємося до витоків нашої народності та духовності.

         Знову одягаємо вишиванки, стаємо красивими внутрішньо, єднаємося і вкотре доводимо, що ми – українці, ми – єдині, і в єдності наша сила. Ми нескорені і непероможні, бо ми маємо своїх героїв, пишаємося ними, пам’ятаємо їх. Серед них – випускник нашого ліцею Юрій Бурдейний, життя якого на Сході  обірвала куля ворожого снайпера в 21 рік. Але в житті відродження неминуче, тож тепер навчання в ліцеї продовжує його менший брат Олександр.

         11 листопада 2019 року

         У Державному навчальному закладі «Іркліївський професійний аграрний ліцей» відбулося урочисте відкриття Тижня української писемности і мови. Були проведені І етапи Міжнародних мовно-літературних конкурсів серед учнівської молоді. Цей інтегрований Конкурс дає можливість кожному продемонструвати свої знання мовних тонкощів, філологічні здібності. Бажаємо успіхів усім його учасникам!

 

 

 

12 листопада 2019 року

         Сьогодні першокурсники відвідали музей Хліба та українську Світлицю, які створені працівниками ліцею, а цікаву екскурсію провів В.М. Данильченко – викладач суспільних дисциплін. Уся робота музею спрямована на відродження духовних традицій, народних звичаїв і культури нашого народу. Кожна річ є живим віддзеркаленням родинного, суспільного життя наших предків.

         Музей Хліба зберігає пам'ять про традиції хліборобства на території України зі стародавніх часів і до сучасності, в ньому відображена історія нашого ліцею. Ми сподіваємося, що зробимо наш музей відомим для всіх. Запрошуємо відвідати його.

 

 

         13 листопада 2019 року

         Наші родинні обереги

         Хто з вас не бачив вишиваного рушника? Мабуть, немає таких. Сила рушника – у візерунках, вишитих на ньому. Рушники можна читати, як читають книги. Треба лише розумітися на їхніх орнаментах. Саме цьому навчалися сьогодні наші учні. Кожен, хто приніс рушника, розповів свою історію його створення, секрети вишивки, про кольори та символи.

         Виявилося, що читати рушники дуже цікаво. Дізналися ми багато, але, звичайно, не все. А в рушникові, як і в пісні, закладена душа народу, скарбниця якого безмежна.

         Найбільше всім сподобався рушник – сімейний оберіг родини Юри Верескуна.

 

         14 листопада 2019 року

         День української культури, традицій та звичаїв

         В цей день учні мали можливість познайомитися з досягненнями національної культури у різні періоди розвитку українства, стали активними учасниками вікторин та конкурсів.

         Зацікавила книжкова виставка «Ти –  стара і вічно нова, рідна українська мова».

 

 

 

         Зараз кивають на те, що час складний, мовляв, не до читання. А так хочеться, щоб українці читали. Книжку можна смакувати так само, як і вишукані страви. У неї є свої гурмани та прихильники. То що ж таке книжка? Це його Величність Слово, загорнуте в м’яку або тверду обкладинку, з легким, шармовим присмаком друкарні, з невиразними знаками – буквами, які творять образи, що лишаються на все життя.

         Не вірите?

         От візьміть і почитайте… Відчуйте смак читання.

15 листопада 2019 року

Сьогодні учні знайомилися з витоками українського літераторства. Було дуже цікаво дізнатися, як народжуються поетичні шедеври, розкрити секрети поетичної майстерності, поринути у світ сучасної поезії, вчилися складати вірші. Виявилося, що це дуже цікаво, але водночас і непросто.

Але для Валентини Миколаївни Зеніч – майстра виробничого навчання нашого ліцею, власна поезія – то стан її душі. Може, й дійсно її тонкій натурі Богом дано по особистому відчувати й виражати в поезії усе дороге й неповторне. Щирість, постійний рух і пошук зустрічей, вражень – це те, що живить душу Валентини Миколаївни, яка дарує нам прекрасні рядки поезій.

Пропонуємо до уваги презентацію Валентини Миколаївни

 

Закінчується Тиждень писемности та мови…

 Тож, хочеться подякувати всім, хто долучився до його створення та побажати натхнення, оптимізму, великих творчих злетів, і, звичайно, терпіння. Зустрінемося через рік.

З повагою викладач української мови і літератури О.І. Тіщенко, учнівський та педагогічний колективи ліцею.

on 14 листопада 2019
Перегляди: 1723