ЩОДЕННИК ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ 2018 РОКУ
Наше буденне одноманітне життя прикрашають свята,створюють миті чогось неповторного і нового.
Серед таких свят – День української писемності і мови, яке щорічно відзначається 9 листопада.
Ще на один рік ми подорослішали. Цей рік у кожного був свій – з невдачами і перемогами, злетами та падіннями і, звичайно, вірою, надією і любов’ю.
Завдяки цьому святу пробуджується високий патріотизм, відчуття гордості за країну, людей - дорогих моєму серцю українців.
Тобі моя мово, ми присвячуємо це високе свято.
Тож давайте помандруємо сторінками Тижня української писемності всі разом.
9 листопада.
В ДНЗ « Іркліївський професійний аграрний ліцей» відбулося урочисте відкриття Тижня української писемності і мови. Був проведений І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка і Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Цього ж дня писали радіо диктант національної єдності « Крила України».
Писали не заради нагород чи похвали, а для того, щоб вкотре відчути себе справжніми українцями. Адже доля нашої мови залежить від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно в ній житиме…
12 листопада.
З великим задоволенням учні готували проекти «Відомі світові українці». Гуртківці « Дивослова» підготували розповіді про видатних українців, які проживають в Україні та за її межами і зробили вагомий внесок у розвиток культури, науки, мистецтва. Зворушлива розповідь про життя доньки українських емігрантів Квітки Цісик – неймовірної жінки з натхненним голосом, яка полонила світ живих не залишила байдужими нікого.
Цікавою і пізнавальною не лише для учнів, а й для працівників ліцею стала книжкова виставка створена нашим бібліотекарем.
13 листопада.
В нашому музеї діє «Музей Хліба». Він не просто діє, а впливає на весь освітній процес. Навіть серед учнів він залишається чимось особливим – якщо це знайомство відбулося вперше.
Ось українська світлиця. Ми бачимо речі домашнього вжитку українців, уявляємо їх побут, знайомимося з життям української сім’ї. Відрадно те, що працюючи над втіленням якихось нових ідей, вихованці вчаться єдності та згуртованості, а головне – колективній праці.
14 листопада.
День української культури, традицій і звичаїв.
В цей день учні мали можливість познайомитися з досягненнями національної культури у різні періоди українства, стали учасниками конкурсів, вікторин, виставок.
А яке ж свято без української кухні та частування?
Професія кухаря незвичайна, творча. Адже все те, що створюють руки цих людей, нагадує справжні витвори мистецтва. Звичайні продукти, овочі, фрукти перетворюються в справжні шедеври. Виявляється, всьому цьому можна навчитися, якщо дуже захотіти. Учні, які оволодівають цією професією, нас в цьому переконали. Підтвердженням цього стала виставка виробів з овочів, фруктів (карвінг), майстер-класи, ярмарка, де можна було і спробувати щось смачненьке.
15 листопада.
Справжнім та несподіваним відкриттям Тижня стала розповідь учениці нашого ліцею Довгань Дарини про музей, створений її бабусею. Нас дуже зацікавила ця історія.
Виявляється, що з невеличкої занедбаної сільської хати можна створити українську світлицю, втілити свій задум не чекаючи чиєїсь допомоги – самотужки. Це вражає…
Дарина створила відео-презентацію «Рідна хата моя», щоб ми всі познайомилися з її Бабусею та її, втіленою у життя, мрією.
16 листопада.
Добігає кінця наш Тиждень…
Дякуємо всім, хто працював з нами, хто долучився до створення Щоденника тижня і і побажати натхнення, оптимізму, великих творчих злетів і нехай Бог береже нас і нашу Україну.
З повагою викладач української мови і літератури Тіщенко Ольга Іванівна та учнівський і педагогічний колективи ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей».