ЩОДЕННИК ТИЖНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ 2017 року
9 листопада 2017 року
День української писемності та мови щороку відзначають в Україні 9 листопада. Це свято об’єднує палких прихильників українського слова для того, щоб сказати на весь світ: ми – народ, який вміє працювати, мріяти, любити, боротися за свою незалежність і цілісність. Ми єдині і в єдності наша сила. Цього ж дня в ДНЗ «Іркліївський професійний аграрний ліцей» відбулося урочисте відкриття Тижня української писемності і мови.
Учні взяли участь у перших етапах Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Перемогу в конкурсі здобула учениця І курсу Довгаль Дарина.
10 листопада 2017 року
Активні учасники літературного гуртка «Дивослово» підготували цікаву презентацію «Хай нуртує творче джерело» про творчість літературно-музичного обєднання «Світлиця» Чорнобаївщини.
Членами обєднання випущено 55 поетичних,літературно-музичних пісенних збірок. До речі, свої поетичні збірки «Моє святе і сокровенне», «Грані буття», «Струни серця», Ніна Василівна Лось подарувала вихованцям ліцею.
Сподобалася усім книжкова виставка «Читаємо, вивчаємо, збагачуємося ….» яку підготувала бібліотекар навчального закладу. Окрасою цієї виставки стали і вишивані рушники, вишиті майстринями нашого ліцею.
13 листопада 2017 року
Цей був День традицій і звичаїв українського народу.
Традиційно, в цей день разом з першокурсниками ми відвідуємо наш «Музей Хліба». Він і сьогодні залишається чимось особливим та незвичайним. «Музей Хліба» - то наша гордість, до речі, він єдиний в Черкаській області. Тож, гостинно запрошуємо всіх бажаючих відвідати його, познайомитися з цікавими експонатами, зібраними учнями та працівниками. Вкотре переконуємося в тому, що хліб був, є і залишається мірилом цінностей і чеснот українського народу.
Яке ж свято без частування?
Про це потурбувалися учні, які опановують кухарську справу. Милувала око виставка страв української кухні, її оформлення.
14 листопада 2017 року
Стало Днем Розумників і Розумниць.
Учні стали активними учасниками мовно-літературного конкурсу «О мово! Хто без тебе я?», провели експрес-пошук «Найкращий знавець рідної мови та літератури». Всі учасники переконалися в тому, що мова-візитна картка людини, її потрібно вивчати, берегти, шанувати.
15 листопада 2017 року
Цього дня зібрали всі пошановувачі поетичного слова, вчилися складати вірші . Виявилося , що це дуже цікаво, але водночас і складно.
16 листопада 2017 року
Завершуючи Щоденник Тижня української мови і писемності, хочеться подякувати всім, хто долучився до його створення та побажати натхнення, великих творчих задумів і злетів, віри в світле майбутнє України.
Даруємо вірш на згадку.
Вірю в майбутнє твоє, Україно!
Вербу і калину колись шанували,
І спів солов’їний серця чарував,
Рушник з хлібом-сіллю гостям подавали,
Юрмилися там, де гучний сміх лунав,
Величних часів тих давно вже немає,
Минула звитяжна доба козаків…
А, може, про неї ніхто ще не знає,
Й не бачить ще слави прийдешніх років?
Байдуже дивились на неньку свою ми,
У вирі подій забували її……
Та час і на інше звернуть свої думи
На те, на якій живемо ми землі.
Є в нас Україна, омита сльозами,
То наше коріння, а цвіт же який?
Від всіх нас залежить, якими плодами
Обдарений буде оцей рай земний.
Є в нас уже воля, і славу здобудем ,
Упевнено дивимось ми в майбуття,
Колишнє, звичайно, ніяк не забудем,
Рокам хоч тим славним нема вороття…
А неньку свою ми піднімем з руїни,
Її солов’ї ще співатимуть всім,
Навіки вшанується верба і калина!
О, вірю у це всім серцем своїм!
З повагою учитель української мови і літератури Тіщенко О.І. та учнівський і педагогічний колективи.